Park technologiczny – co to jest?

krakow.coworking-centrum.pl - Krakowski Park Technologiczny - wnętrze

Park technologiczny to miejsce mające na celu zapewnić zwiększony poziom organizacji przemysłowej. Dodatkowo musi on zostać połączony z wymianą wiedzy w zakresie różnego rodzaju technologii. Parki technologiczne są naturalną konsekwencją przejścia z gospodarki przemysłowej i usługowej w gospodarkę innowacji. Wraz ze wzrostem konkurencji w zakresie rozwiązań technicznych pojawia się presja na automatyzację i obniżanie kosztów działania bazy przemysłowej.

Wirtualne biuro Kraków – nasza oferta:

Park technologiczny – przemysł

Podstawowym składnikiem parku technologicznego jest jego baza przemysłowa, w oparciu o którą buduje się pozostałe komponenty. Jest ona motorem napędowym, gdzie produkcja przemysłowa i sprzedaż jej wytworów napędza potrzeby kapitałowe parku technologicznego. Jest ona także trzonem w oparciu, o który powstają nowe innowacje w zakresie rozwiązań technicznych.

Innowacje przemysłowe prowadzą też do innowacji finansowych. Zobacz jak w innowacyjny sposób twoja firma może obsługiwać płatności od kontrahentów – faktoring. Czy faktoring wpłynie na twoje płatności split payment?

Usługi jako nadbudowa

Wraz z pojawieniem się dobrze zorganizowanego przemysłu konieczne jest jest dostarczenie dla przemysłu różnego rodzaju usług mających na celu poprawę organizacji pracy. Innowacja w zakresie organizacji pracy umożliwia generowanie wydajności niezwiązanych bezpośrednio z produkcją. W takim przypadku firmy które są mniej konkurencyjne pod względem cenowym ze względu na warunki naturalne mogą szukać oszczędności w tym zakresie. Dobrym przykładem na tego typu tendencję jest to co stało się w japoniii w zakresie organizacji pracy przez Zaibatsu.

Badania technologiczne

Źródłem postępu są w naszym przypadku są badania technologiczne. Jednak badania technologiczne w oderwaniu od  praktyki przemysłowej są trudne do sfinansowania. Idą często w kierunku, który nie prowadzi do niczego nadającego się do produkcji. Współpraca nauki i przemysłu okazała się kluczem do sukcesu dla wielu największych gospodarek świata. Badania technologiczne w takim zakresie podwyższają nie tylko możliwości przemysłowe danego kraju, ale także standard jego życia oraz postęp cywilizacyjny. Parki technologiczne to miejsca gdzie priorytetem jest wiedza co w znacznym stopniu przyczynia się do możliwości edukacyjnych danego kraju.

Jesteście zainteresowani tym co dzieje się w krakowskim parku technologicznym? Dodatkowe informacje na oficjalnej stronie krakowskiego parku technologicznego!

Nasze biura:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *