Biuro w Krakowie – FAQ

krakow.coworking-centrum.pl - Biuro w Krakowie - Pytania i odpowiedzi

Wirtualne biuro Kraków – Pytania i odpowiedzi!

Jak działa wirtualne biuro?

W ramach usługi wirtualne biuro Wrocław otrzymujecie możliwość zarejestrowania swojej działalności pod naszym adresem. Dodatkowo obsługujemy całą waszą pocztę przychodzącą oraz wychodzącą. Zaletą takiego rozwiązania jest odseparowanie swojego domicylu od adresu gdzie prowadzicie swoją działalność gospodarczą.

Czy posiadanie firmy zarejestrowanej w wirtualnym biurze jest legalne?

Absolutnie tak. Jest to powszechnie akceptowana praktyka przez urzędy skarbowe oraz inne jednostki administracji publicznej.
Dodatkowo sądy jasno się wypowiedziały na temat tego, że określa to właściwość miejscową sporu w przypadku spraw sądowych oraz innych postępowań administracyjnych. Praktyka ta jest powszechnie znana i stosowana.

Jakie dane musimy podać do umowy wirtualnego biura?

Nazwa firmy i NIP. Są to potrzebne dane do zawarcia z nami umowy wirtualnego biura we Wrocławiu. Oczywiście umowę
musi podpisać przez osobę upoważnioną do reprezentowania firmy.

Jaka jest właściwość podatkowa w przypadku prowadzenia działalności w wirtualnym biurze?

Właściwość podatkowa wynika z miejsca zarejestrowania waszej działalności. Jeśli zarejestrowaliście waszą działalność w naszym wirtualnym biurze podatki rozlicza się według właściwości miejscowej naszego biura wykorzystanej do rejestracji firmy. Jeśli macie parę wynajętych wirtualnych biur, oczywiście liczy się tylko to, które wykorzystaliście w celach rejestracyjnych.

Jakie dane na temat mojej firmy widnieją pod adresem wirtualnego biura?

Nazwa firmy oraz jej adres. Udostępniamy oczywiście wszystkie informacje organom państwowym. Jednak dla osób prywatnych
ograniczyliśmy dostęp do danych. Możecie oczywiście sprecyzować dokładnie, które dane udostępniamy osobom prywatnym.

Czy wirtualne biuro może obsługiwać moją firmę nawet jeśli przebywam poza granicami kraju?

Oczywiście. Naszym głównym celem jest obsługa klientów w sytuacji kiedy nie chcą lub nie mogą przebywać na miejscu gdzie zarejestrowana jest ich firma. 

Wirtualne Biuro Kraków – forma umowy

Na jaki okres zawieramy umowę wirtualnego biura?

Możecie zawrzeć z nami umowę na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem, lub na rok. Oczywiście umowa zawarta na rok okazuje się całościowo tańsza niż miesięczne opłaty. Dzięki temu jeśli jesteście zdecydowani możecie dzięki temu zaoszczędzić pieniądze.

W jaki sposób wirtualne biuro i coworking zmieniają koszty mojej działalności?

Wirtualne biuro ogranicza koszty administracyjne. Jeśli jesteście małą firmą i nie stać was na zatrudnienie kogoś do sekretariatu lub wasze priorytety kadrowe są inne – my odbierzemy pocztę za was. Coworking natomiast radykalnie ogranicza koszty najmu powierzchni biurowej. Wynika to z mniejszych cen na wynajem biurka, możliwości wynajmowania go tylko na określony czas oraz tego że nie związaliście się długotrwałą umową, której w pełni nie wykorzystacie. O oszczędnościach wynikających z wirtualnego biura i coworkingu pisaliśmy na blogu – Oszczędności, a wirtualne biuro!

W jakiej formie zawieramy umowę wirtualnego biura?

Umowę zawieramy w formie pisemnej. Umowę można zawrzeć także drogą mailową dzięki czemu nie musicie się ruszać ze swojego miejsca zamieszkania. Rozważamy także akceptowanie umów podpisanych przy pomocy podpisu elektronicznego. Umowa wirtualne biuro Kraków.

Jak wygląda kontrola skarbowa firmy?

Kontrola skarbowa w wirtualnych biurze jest prostym procesem i nigdy nikomu nie sprawiała problemów. Urzędnicy traktują to jako standardową praktykę. Kontrola odbywa się poprzez udostępnienie informacji na temat rejestracji firmy oraz przekazania adresu gdzie znajduje się dokumentacja księgowa. Zazwyczaj dokumentacja znajduje się w waszej firmie świadczącej usługi rachunkowe co odnotowuje urzędnik. Na ten temat pisaliśmy też na naszym blogu – kontrola skarbowa w wirtualnym biurze.

Wirtualne Biuro Kraków – lokalizacja i godziny

Gdzie mogę znaleźć wasze biuro?

Tak jak pisaliśmy posiadamy wiele lokalizacji. Zerknijcie na naszej stronie do zakładki – NASZE BIURA.

W jaki sposób się z wami skontaktować?

Telefonicznie, mailowo lub w jednej z naszych lokalizacji. Możecie znaleźć wszystkie informacje w zakładce NASZE BIURA oraz KONTAKT.

W jakich godzinach działa wasze biuro?

Biuro działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Recepcja pracuje natomiast od godziny 9:00-17:00.

Wirtualne Biuro Kraków – dodatkowe usługi

W jaki sposób możemy zarejestrować spółkę w wirtualnym biurze?

Spółkę można zarejestrować zarówno tradycyjną metodą poprzez formularz KRS – Krajowy Rejestr Sądowy lub poprzez rejestrację spółki online przy pomocy zgłoszenia S-24. Oczywiście jeśli macie w tym zakresie jakieś potrzeby oferujemy także pomoco przy pomocy naszych partnerów – gotowespolki.net

Co zrobić jeśli chcę wynająć wirtualne biuro do działalności finansowanej z funduszy Unii Europejskiej?

Bardzo często urzędy i instytucje odpowiadające za udzielanie funduszy europejskich wymagają fizycznego prowadzenia działalności w miejscu rejestracji firmy. Nie stanowi to dla nas problemu ze względu na posiadanie sal, biur oraz lokali do wynajęcia. Nie stanowi też dla nas problemu umieszczenia szyldu dotyczącego prowadzenia projektu w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

Wirtualne Biuro Kraków – sale konferencyjne

Czy poza coworkingiem mamy możliwość wynajęcia sali konferencyjnej lub gabinetu szkoleniowego?

Oczywiście! W przypadku kiedy już jesteście naszymi klientami otrzymujecie zniżkę na wynajem sali konferencyjnej oraz gabinetów szkoleniowych. Jeśli macie specyficzne zapotrzebowanie na określoną usługę skontaktujcie się z nami – na pewno się porozumiemy.

Jaka jest możliwość konfiguracji usług waszego biura?

Stawiamy na elastyczność. Usługi mogą być konfigurowane w dowolny sposób, a także istnieje możliwość zmiany pakietów w trakcie trwania umowy. Istnieje także możliwość zamówienia dodatkowych usług za opłatą, którą ustalimy indywidualnie. Zobacz dostępność naszych sal w Kalendarzu.

Odbiór poczty

Czy mogę prowadzić na terenie wirtualnego biura swój biznes oraz spotkania?

W ramach naszego biura macie możliwość skorzystania z usługi coworkingu. Dzięki temu możecie prowadzić w naszej lokacji swój biznes oraz organizować spotkania biznesowe. SALE KONFERENCYJNE.

Czy istnieje możliwość zeskanowania naszych przesyłek i wysłania ich na adres email?

Tak, mamy w swojej ofercie usługę skanowania poczty z dalszą wysyłką. Jest ona w jednym z pakietów. PAKIETY.

Jak szybko przesyłacie poczta do naszej firmy?

Wszystko zależy od tego jaki macie wybrany pakiet usług. Poczta możemy natychmiast wysłać jeśli macie takie życzenie w tym zakresie. Więcej informacji na temat konfiguracji naszych usług możecie uzyskać dzwoniąc do nas – KONTAKT.

Kto jest upoważniony do odbierania naszej korespondencji?

Do odbioru korespondencji jest upoważniony pracownik biura. Dzięki temu macie pewność, że wasza poczta nie znajdzie się w niepowołanych rękach. Do tych czynności udzielacie nam pełnomocnictwo ramowe do odbioru przesyłek pocztowych. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie – Odbiór Poczty.

Czy wynajmując wirtualne biuro muszę wynająć przestrzeń do pracy?

Nie! Usługi wirtualne biuro Kraków nie połączyliśmy z usługą coworkingu.