Kim są Ukraińcy którzy przyjechali do Polski?

krakow.coworking-centrum.pl - Ukraińcy - turyści, studenci i pracownicy.jpg

Jak zapewne wiecie Polska stała się domem dla wielu obywateli Ukrainy. Jest to najliczniejsza grupa osób, które przyjeżdżają do nas do pracy. Ilu ich jest, kim są i jakie są ich plany? Te pytania nurtowały wiele osób. Z tego też powodu firma Selectivv przygotował badanie na podstawie użytkowników telefonów komórkowych dzięki któremu możemy bliżej się przyjrzeć kim są sąsiedzi, którzy do nas przyjechali. Badanie Selectivv znajdziecie na ich stronie – Selectivv: Ukraińcy w Polsce.

Wirtualne biuro Kraków – nasza oferta:

Ilu Ukraińców mieszka w Polsce?

Zgodnie z badaniami dokonanymi przez firmę Selectivv na terytorium Polski przebywa 1,25 mln osób, które zgodnie z wybranym kryterium są pochodzenia Ukraińskiego. Kryterium to korzystnie z klawiatury z językiem Ukraińskim lub Rosyjski oraz wykonanie przynajmniej 2 telefonów do abonentów znajdujących się na terytorium ukrainy. Oczywiście nie jest to pomiar doskonały, ale pozwala on uzyskać przybliżony obraz kto do nas przyjechał.

Ukraińcy – Profil mieszkańców

Z analizy firmy wynika, że 38% Ukraińców w Polsce jest w wieku 21-30 lat, a 29% w wieku 31-40 lat. Mniej liczna jest populacja osób w wieku 41-50 lat i wynosi ok. 15%, natomiast powyżej 51 roku życia jest zaledwie 7% Ukraińców mieszkających w naszym kraju.

Przedstawiciele płci męskiej stanowią ponad 56%, kobiet jest ok. 44%. Mężczyźni przeważają w miastach do 100 tys. mieszkańców i w mniejszych miejscowościach, a odwrócone proporcje występują w większych ośrodkach.

Pracownicy, turyści, biznesmeni

Ukraińcy to zarówno pracownicy najemni jak i biznesmeni, którzy widzą potencjał założenia biznesu w Polsce. Do polski przyjeżdża dużo pracowników wykwalifikowanych. Posiadających wyższe wykształcenie. To informatycy, lekarze, inżynierzy i wielu innych. Bardzo szybko uczą się języka Polskiego dzięki czemu mają możliwość szybkiej integracji w społeczeństwie i robienia kariery w Polskich firmach.

Ukraińcy – Co to oznacza dla twojego biznesu?

Po pierwsze Ukraińcy to konsumenci, o których zaczynają walczyć firmy. Zarówno te małe jaki i międzynarodowe korporacje. Koniecznie zastanówcie się czy wasz biznes nie może skorzystać na współpracy z Ukrainą. W związku z tym może powinniście przygotować reklamę w języku ukraińskim w google lub na facebook?

Poszukujesz pracowników do swojej firmy? Z tego powodu przeczytaj więcej na ten temat w naszym wpisie na temat rekrutacji! – Jak szukać pracowników do firmy?

Nasze biura:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *