...

Jak szukać pracowników do swojej firmy?

krakow.coworking-centrum.pl - Jak szukać pracowników?

W Polsce od paru lat zauważalne są niedobory na rynku pracy. brakuje pracowników pomimo ich ciągłego napływu zza wschodniej granicy. Rząd polski rozważa otworzenie granic dla obywateli krajów azjatyckich. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo to na pewno sam widzisz jak trudno teraz jest znaleźć kogoś do pracy. Gdzie szukać pracowników i co zrobić żeby ich zatrzymać u siebie?

Jeśli jesteś zainteresowany zatrudnianiem cudzoziemców więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie Biznes.gov.pl

Wirtualne biuro Kraków – nasza oferta:

Portale z ogłoszeniami

Jeśli szukasz pracownika, który szkolenie otrzyma u ciebie na miejscu wynajmowanie agencji może być zbyt drogie. W takiej sytuacji polecamy ci zamieścić ogłoszenie na jednym z portali internetowych. Osoby potencjalnie zainteresowane same zgłoszą się do ciebie i otrzymasz zestaw CV. Spośród kandydatów wybierz tych, których chcesz zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Polecamy przed spotkaniem przeprowadzić wstępną weryfikację przez telefon.

Agencje pośrednictwa pracy

Agencje pośrednictwa pozwalają na aktywne wyszukiwania specjalistów oraz osób o konkretnych umiejętnościach, które są potrzebne w twojej firmie. Proces rekrutacji w tym przypadku jest zazwyczaj dłuższy ze względu na umiejętności jakie są pożądane u potencjalnego pracownika. Równocześnie samodzielne szukanie osób o danym profilu może być bardziej czasochłonne i kosztowne na własną rękę niż zlecenie tego specjalistom.

Business people shaking hands

Targi pracy – szukanie pracowników

Targi pracy to dobre miejsce na promocję swojego biznesu jako solidnego pracodawcy oraz miejsca nadającego się na rozwój. Ten typ promocji nadaje się bardziej dla dużych firm niż tych z segmentu małe i średnie. Jest to swego rodzaju budowanie marki pracodawcy, którzy przynosi efekty długookresowe. Jako firma stawiająca na długotrwały rozwój powinieneś zastanowić się nad kompleksowym programem promocji dla przyszłych pracowników.

Jak zatrzymać pracowników

Najlepszą metodą zatrzymania pracowników w swojej firmie jest zaoferowanie wysokich pensji. Jest to główne kryterium o jakim mówią pracownicy. Oczywiście miła atmosfera oraz możliwość rozwoju też się liczą, jednak to pieniądze są dla pracowników najważniejsze. To miło, że oferujesz benefity, darmowe ubezpieczenie lub karty sportowe, ale nic nie zastąpi naprawdę dobrej pensji!

Interesują cię tematy pracownicze? Zobacz nasz raport na temat Ukraińców mieszkających w Polsce.

Nasze biura:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.