Biuro Rachunkowe – Jak wybrać?

krakow.coworking-centrum.pl - Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybór biura rachunkowego w dużym stopniu jest uzależniony od tego jaki rodzaj działalności prowadzić i jakie macie potrzeby w zakresie usług jakie mają zostać dla was wykonane. W dzisiejszym artykule zajmiemy się tym w jaki sposób wybrać biuro rachunkowe i czym się kierować podczas analizy potencjalnych ofert.

W naszej ofercie znajdziecie też usługi księgowe:

Księgowość czy coś więcej – biuro rachunkowe

W pierwszej kolejności należy sobie zadać pytanie czy wasza działalność jest na tyle duża. Wystarczająco duża, aby potrzebować czegoś więcej niż podstawowych usług księgowych. Jeśli wystawiacie tylko parę faktur miesięcznie podstawowa księgowość powinna być dla was wystarczająca. Inaczej ma się sytuacja kiedy prowadzicie biznes o nietypowej strukturze przychodów i kosztów. Tego typu biznesem może być jakaś forma działalności IT lub innowacyjna usługa finansowa.

Biuro rachunkowe, a doradztwo podatkowe

W tym momencie dochodzimy do meritum sprawy. Jeśli macie duże przychody i ich struktura jest różnorodna. Równocześnie wasze koszty są bardzo nietypowe – istnieje duże prawdopodobieństwo, że optymalizacja podatkowa przyniesie wam bardzo duże korzyści. W tym celu, należy skorzystać z usług księgowego i doradcy podatkowego. W takiej sytuacji cena usługi znacząco wzrośnie. Jeśli jednak posiadacie odpowiednie rozmiary obrotów, korzyści jakie przyniesie optymalizacja będą znacznie większe niż koszt samej usługi.

Księgowość online

Pisaliśmy już na ten temat w jednym z naszych artykułów. Księgowość online to specyficzny rodzaj firm rachunkowych koncentrujących się na obsłudze klientów mobilnych. Przez pojęcie klienta mobilnego rozumiemy tutaj kogoś kto nie ma jasno sprecyzowanego miejsca wykonywania swojej działalności. Dotyczy to zazwyczaj firm konsultingowych oraz firm których biznes opiera się na wiedzy. Z tego powodu dla zainteresowanych polecamy inny artykuł z naszego bloga na ten temat – Księgowość online – Jak wybrać?

Nasze biura:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *