Popularność coworkingu – Skąd się bierze?

krakow.coworking-centrum.pl - Popularność coworkingu

Popularność coworkingu – skąd się bierze masowy eksodus pracowników z biura? Coworking jest popularny ponieważ rozwiązuje zestaw problemów jakie stoją przed osobami wykonującymi wolny zawód lub początkującymi przedsiębiorcami. Problemy natury organizacyjnej oraz ekonomicznej. Dzisiaj omówimy parę problemów z jakim spotykają się osoby korzystające z usług coworkingowy i w jaki sposób coworking je rozwiązuje.

Problem pracy w domu

Bardzo trywialnym problemem jest praca w domu. Bardzo dużo osób twierdzi, że ma problemy z koncentracją w swoim mieszkaniu. Zawsze znajdą jakiś dodatkowy powód, żeby zająć się czymś innym niż pracą. To trochę tak jak studenci wolą uczyć się w bibliotece niż w swoim pokoju w akademiku. Coworking pozwala odseparować swoje życie zawodowe od swojego życia prywatnego. Z tego też powodu pracuje tutaj tak dużo osób wykonujących wolne zawody. Aby zapoznać się z nasza oferta zerknijcie na stronę – Coworking Kraków.

Popularność coworkingu – Muszę z kimś porozmawiać

Ludzie są bardzo społeczni. Większość z nich, oczywiście. Trafiają się wyjątki. Ale co do zasady lubimy przebywać w towarzystwie innych ludzi. Tak samo też jest w coworkingu. Z naszych obserwacji osoby pracujące dla różnych firm oraz zajmujące się całkowicie innymi sprawami wychodzą razem jeść lub odpocząć podczas spaceru w trakcie dnia. Z tego typu relacji bardzo często pojawiają się stosunki koleżeńskie i przyjacielskie.

Szukam partnerów do swojego projektu

Coworking posiada także przewagę pod względem organizacji dużej ilości różnorodnych zasobów ludzkich. Nowoczesna gospodarka wymaga współpracy dużej ilości ludzi ze sobą naraz. Muszą to być osoby o odmiennych kwalifikacjach i posiadające zróżnicowane doświadczenie. Coworking jest oferuje bardzo dobre możliwości poznania takiego grona osób i równocześnie posiada infrastrukturę umożliwiającą na realizację takich działań.

Jak działają projekty zorganizowane w ten sposób? Dowiedz się więcej z naszego artykułu – Co to jest kolektyw lub komitywa?

Popularność coworkingu – Przestrzeń

Coworking oferuje także dużą elastyczność jeśli chodzi o wynajmowanie przestrzeni. Twoja firma lub twój projekt może rosnąć razem z twoim zapotrzebowaniem na nowe miejsca do pracy. Nie musisz wynajmować całego biura na okres 1 roku z góry i martwić się czy uda ci się wykorzystać w pełni całą przestrzeń. Wraz ze wzrostem twojego zapotrzebowania na nowe miejsca skalujesz działalność i dokładasz lub odejmujesz ze swojego budżetu nowe biurka.

Chcesz zobaczyć nasze wnętrza – odwiedź naszą galerię!

Infrastruktura

Coworking oferuje też współdzieloną infrastrukturę. Dzięki temu nie ponosicie kosztów wynajmowania sprzętu tylko na własne potrzeby. Racjonalizacja kosztów tego typu pozwala na korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw wysokiej jakości sprzętu, sal konferencyjnych oraz innych za ułamek ceny, która bardzo często jest już wliczona w wynajem.

Posiadamy też biura w innych miastach:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *