Jaki będzie adres mojej firmy?

krakow.coworking-centrum.pl - Jaki będzie adres mojej firmy?

W przypadku wynajęcia wirtualnego biura wielu z was się zastanawia jaki będzie dokładnie adres waszej firmy? Należy tutaj rozróżnić dwa pojęcia. Adres rejestracji firmy widniejący w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) i KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) oraz miejsce wykonywania działalności. Jaki będzie to miało wpływ na wasz biznes? Wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Adres rejestracyjny to adres mojej firmy

Adres rejestracyjny to miejsce pod którym zarejestrowaliście firmę. Konsekwencją rejestracji w takim lub innym mieście jest pojawienie się domyślnej właściwości sądowej oraz podatkowej (tutaj pisaliśmy na temat siedziby firmy). Adres ten także jest traktowany jako adres do doręczeń dla firmy. Jeśli urząd, sąd (spis urzędów w Krakowie) lub inne podmioty gospodarcze wysyłają w prawidłowy sposób zawiadomienia na wskazany adres w świetle prawa traktuje się je jako poprawnie dostarczone. Znany adres rejestracyjny może też podnieść prestiż waszej firmy.

Wirtualne biuro w Krakowie pozwala tobie zarejestrować firmę nawet jeśli nie mieszkasz w tym samym województwie. Wiążą się z tym liczne korzyści. Jedną z nich jest dostęp do doskonałe infrastruktury biznesowej oraz sądy i urzędy działające ze sprawnością dużego miasta!

Miejsce wykonywania działalności

Miejsce wykonywania działalności może być całkowicie inne niż adres rejestracyjny. Wielu z naszych klientów, którzy pracują w domu decydują się na takie rozwiązanie ze względu na chęć odseparowania swojego domicylu od adresu firmowego decydują się osoby, które cenią sobie spokój.

Jak to działa w praktyce – adres mojej firmy

W praktyce nasi klienci bardzo cenią sobie separację adresu firmy od miejsca wykonywania działalności. W momencie kiedy potrzebują się spotkać ze swoim kontrahentem mają możliwość wynajęcia u nas sali lub gabinetu. Kosztuje ich to niewiele oraz pozwala na budowę profesjonalnego wizerunku początkującej firmy.

Urzędy skarbowe, sądy oraz inne instytucje publicznej akceptują w pełni działanie wirtualnych biur. Traktują te adresy jako poprawne do wysyłki swoich pism. Z nami nie musisz się martwić, że nie odbierzesz jakiegoś dokumentu i poniesiesz z tego powodu konsekwencje prawne lub finansowe.

Mam wątpliwości

Jeśli pierwszy raz czytacie na temat wirtualnego biura i macie nadal pytania co do tego jak one funkcjonują – skontaktujcie się z nami. Udzielimy odpowiedzi na wszystkie wasze pytania. Informacje kontaktowe znajdziecie na naszej stronie – KONTAKT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *