Co to jest siedziba firmy?

krakow.coworking-centrum.pl Siedziba Firmy, a wirtualne biuro

Co to jest siedziba firmy?

Siedziba firmy to miejsce w jakim jest ona zarejestrowana. Nie chodzi tutaj o adres, który może się pojawiać w różnego rodzaju dokumentacji. Siedzibą firmy jest miasto lub miejscowość. W tym przypadku to miejsce decyduje o wielu właściwościach miejscowych. Może to być właściwość w zakresie sporów sądowych, właściwość podatkowa lub właściwość rejestracyjna.

Właściwość Rejestracyjna

Właściwość rejestracyjna jest podstawowym miejscem w którym znajduje się podmiot. Jest ona o tyle ważna, że de facto staje się rdzeniem wszystkich innych właściwości i właściwością domyślną. W przypadku dokonywania wszelkich zmian w zakresie informacji na temat firmy to właśnie najszybciej w urzędzie odpowiadającym właściwości rejestracyjnej załatwimy wszystkie sprawy.

Jeśli chcesz zarejestrować firmę w Krakowie zerknij na naszą stronę wirtualne biuro Kraków lub zadzwoń do nas. Informacje kontaktowe znajdziesz na stronie KONTAKT.

Właściwość podatkowa

Jak już wcześniej wspominaliśmy właściwość podatkowa nie zawsze musi być jednoznaczna z właściwości rejestracyjną firmy. Ma to miejsce w przypadku kiedy przedsiębiorca faktycznie wykonuje swoją działalność w innym mieście. Efektem końcowym tego typu rozwiązania jest konieczność odprowadzania podatków w innym mieście niż miasto rejestracji firmy. Można też spotkać się z przypadkami gdzie firmy ze względu na dużą liczbę lokalizacji płacą podatki w różnych gminach na raz.

Na temat właściwości podatkowej podatku VAT pisaliśmy więcej tutaj. Zobacz jak będzie wyglądała twoja właściwość podatkowa VAT w przypadku kiedy wynajmujesz wirtualne biuro – Płatnik VAT i siedziba działalności.

Właściwość sądowa

Właściwość sądowa jest w tym przypadku najmniej pewna. Jej podstawą są przepisy prawa, ale w niektórych przypadkach nie są one bezwzględnie obowiązujące. Oznacza to że można je zmienić umową. Przedsiębiorcy mogą bez problemu porozumieć się co do tego w inny sposób. Mogą ustalić, że wszelkie spory sądowe są rozpatrywane przez sąd o innej właściwości niż ta określona domyślnie.

Wynajęcie u nas wirtualnego biura jako adresu rejestracyjnego spółki zmienia jego właściwość sądową. Wirtualne biuro Kraków gwarantuje tobie rozpatrywanie sprawy przez sąd w Krakowie. Więcej na temat właściwości miejscowej sądów i urzędów możecie znaleźć tutaj – Adresy urzędów, sądów i innych instytucji.

Siedziba firmy – nadal mam pytania

Jeśli nie jesteście pewni co do tego jak wirtualne biuro wpłynie na sposób w jaki prowadzicie firmę – zadzwońcie do nas! Odpowiemy dokładnie na wszystkie wasze pytania. Posiadamy w tym zakresie doświadczenie oraz porównanie z innymi przedsiębiorcami. Nasze dane kontaktowe znajdują się w zakładce kontakt. Możecie też przeczytać więcej na ten temat na naszym blogu w kategorii: wirtualne biuro.

UWAGA!!!

Siedziba firmy nie jest czymś absolutnie dowolnym. Ministerstwo finansów ostrzega, że agresywna optymalizacja podatkowa będzie uznawana za działania mające na celu unikanie opodatkowania. Polska zacieśnia współpracę z Francją w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *