Pozycjonowanie

krakow.coworking-centrum.pl - Pozycjonowanie

Pozycjonowanie to zestaw działań mających na celu pozyskanie ruchu organicznego z wyszukiwarek internetowych takich jak google, bing lub duckduckgo. Wysoka pozycja w google pozwala wam na pozyskanie ruchu internetowego, który jest zainteresowany waszymi produktami. Takie wejścia na stronę charakteryzują się większą skłonnością do zakupów niż ruch innej postaci.

Pozycjonowanie – treści wysokiej jakości

Pierwszą rzeczą na jaką trzeba koniecznie zwrócić uwagę jest przygotowanie na stronę materiałów, które niosą w sobie wysokiej jakości informacje. Strony, które udzielają dokładnych i samych odpowiedzi na pytania pojawiające się w google są traktowane jako wartościowe. Pojawiają się bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania. Pisząc treści na swoją stronę zastanów się czego będą szukali twoi potencjalni odbiorcy. Postaraj się udzielić im na te pytania odpowiedzi.

Pozycjonowanie – struktura strony i artykułów

Kolejną sprawą, o którą należy zadbać to przystępność treści internetowych. Chodzi tutaj o strukturę tekstu, jego składnię oraz to jak ułożyliście stronę samą w sobie. Jeśli twoja strona łaczy dobra treść z możliwościa jej łatwego przeczytania możesz liczyć, że google uzna ją za bardzo wartościową. To już bardzo niedaleka droga do pozyskania pierwszej pozycji w google.  

Pozycjonowanie – backlinki

Pierwotna przewaga google nad innymi wyszukiwarkami opierała się na zastosowaniu wtedy innowacyjnej techniki zwanej page rank. Zakładała ona że strona, na którą wskazuje większa liczba stron internetowych jest bardziej wartościowa niż strona o małej ilości tzw backlinków (linków z innych stron). W wyniku tego przy odpowiedniej analizie struktury tych backlinków możliwe stało się zbudowanie algorytmu w dokładny sposób ustalającego wartość strony internetowej. Z tego też powodu to jak często twoja strona pojawia się w innych stronach ma wpływ na twoją pozycję.

Pamiętaj jednak, że najważniejszym elementem twojej strategii powinno być dostarczanie treści wysokiej jakości. Przede wszystkim, samo pozyskanie dużej ilości backlinków, które mogą się okazać bezwartościowe potrafi przynieść odwrotne efekty od zmierzonych. W związku z tym nie zaśmiecaj internetu i dbaj o jakość swojego cyfrowego otoczenia!

Powrót do strony – Marketing w Sieci

Google adwords i SEM

Pozycjonowanie

Media społecznościowe

Nasze biura: