Ubezpieczenie dla małej firmy – czy to ma sens?

krakow.coworking-centrum.pl - Ubezpieczenie dla małej firmy - czy to ma sens?

Ubezpieczenie dla małej firmy jest nowością w Polsce. Większość przedsiębiorców wychodzi z założenia że ubezpieczenia są dostępne tylko dla dużych firm. W ich opinii mała firma nie powinna wydawać pieniędzy na tego typu usługi finansowe. W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad tym czy mała firma może skorzystać z ubezpieczenia. Omówimy też czy jest to dla niej opłacalne.

Wirtualne biuro Kraków – nasza oferta:

Jakie ubezpieczenie dla małej firmy?

Oferta ubezpieczeniowa dla małych firm jest inna niż w przypadku dużych firm. Ze względu na ich mniejsze możliwości finansowe, małe firmy mogą w niektórych przypadkach uzyskać tylko częściowe ubezpieczenie. Wynika to z ich możliwości finansowych. Broker ubezpieczeniowy też nie będzie ich traktował jako klienta priorytetowego ponieważ gwarantują mu mniejszą marżę. W takim przypadku najlepiej jest kupować ubezpieczenia w banku w postaci cross selling. Duża część formalności jest wtedy obsługiwana przez bank co zmniejsza ich koszty operacyjne czyniąc ich ubezpieczenie tańszym.

Co mogę ubezpieczyć?

Jeśli marża na waszych produktach lub usługach wam na to pozwala możecie ubezpieczyć swoją sprzedaż. Jeśli macie produkty, których sprzedaż może się odbywać z opóźnionym terminem zapłaty. W takim przypadku musicie się liczyć z tym, że znacząco obniży to waszą płynność finansową. Ubezpieczenie tego typu może być dla was bardzo korzystne. Wydajecie wtedy tylko fragment marży jaką możecie uzyskać. Z tego powodu nie musicie się martwić z utratą płynności w przypadku jednego lub więcej nierzetelnych klientów.

Innym ubezpieczeniem jakie można kupić to ubezpieczenie dla twoich pracowników. Może to być zarówno ubezpieczenie od wypadków lub ubezpieczenie zdrowotne. Podniesiesz w ten sposób wartość twojej firmy dla potencjalnych pracowników i wydłużysz okres przez, który uda się wam ich zatrzymać w pracy. Najlepszym przykładem tego typu ubezpieczeń są Medicover, PZ lub Luxmed.

Ile mnie to będzie kosztować?

W naszym przypadku kluczową sprawą jest dostosowanie kosztów do naszych możliwości. Prawda jest taka, że to raczej duże firmy mogą zaoferować tanie ubezpieczenia. To właśnie tam powinniście szukać dostawcy tego typu usług. Możecie się też poradzić brokera ubezpieczeniowego, ale uważajcie. Broker żyje z marży i w przypadku małej firmy nie jest zainteresowany sprzedażą czegoś taniego.

Nasze biura:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *