Dostępność strony

Wielu z was może o tym nie wiem ale internet nie jest dostępny w ten sam sposób dla każdego. Jest to wynikiem szeregu niepełnosprawności związanych ze wzrokiem. Osoby niedowidzące lub niewidzące muszą się zmierzyć z internetem, który nie zawsze jest dla nich przystosowany. Z tego powodu postanowiliśmy dodać do naszej strony wsparcie technologii zwiększających dostępność naszej strony. Po lewej stronie znajdziecie przycisk dzięki któremy zobaczycie opcje umożliwiające korzystanie z naszej strony przez osoby niedowidzące. Dodatkowo zmieniliśmy też sposób w jaki nasza generuje html. Rozszerzony jest on o elementy ułatwiające korzystanie osób przeglądających internet za pomocą czytników.

Rozmiar czcionki

Pierwszym z elementów jaki wprowadziliśmy to możliwość zwiększenia czcionki. Czcionka może zostać zwiększona w znaczącym stopniu tak aby osoby mające problemy z rozmazanym obrazem ze względu na różnego rodzaju wady mogły nawigować po naszej stronie i czytać umieszczone treści.

Odcienie Szarości

Zainstalowane przez nas rozszerzenie umożliwia zmianę koloru strony na szarości. W wyniku tego osoby cierpiące na choroby, które utrudniają rozpoznawania kolorów lub gdzie kolory utrudniają widzenie mogą spokojnie przeczytać tekst i zobaczyć obrazki.

Wysoki kontrast i negatywny kontrast

Dla osób mających problemy z rozróżnianiem kolorów i ich odcienie strona może zostać wygenerowana w postaci zawierającej wysokie kontrasty. Dodatkową opcją dotyczącą kontrastów jest możliwość skorzystania z jasnego tła.

Linki i czcionka

Ostatnim elementem jest specjalne zaznaczanie linków oraz modyfikacja czcionki do symetrycznej formy ułatwiającej czytanie. Linki są podkreślone dzięki temu w sposób widoczny oraz zaznaczają się obramowaniem po kliknięciu.

HTML

Struktura html umożliwia łatwiejsze nawigowanie po stronie przy pomocy czytników. Pozwala to na szybkie określenie tego które elementy są nawigowania oraz gdzie przeniosą użytkownika. Dodatkowa modyfikacja to otwierania zakładki zawsze w tym samym oknie dzięki czemu czytnik nie wymaga działań ze strony użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *