...

Koronawirus – 6 prostych porad

krakow.coworking-centrum.pl - 6 Porad na pandemię

Jak zachować zdrowie psychiczne w trakcie kwarantanny

Przygotuj jedzenie

Jeśli będziecie mieć posiłki w lodówce unikniecie ochoty wyjścia do restauracji.

Zdrowe i smaczne jedzenie może stać się przyjemnością z jakiej będziecie się cieszyć. Postaraj zaplanować się zakupy w oparciu o przepisy, których chcecie spróbować. Poszukajcie dla siebie fajnych potraw w internecie. Następnie zastanówcie się, w którym sklepie znajdziecie większość produktów. Dzięki temu unikniecie chodzenia do wielu sklepów.

Ruszaj się codziennie

Postaraj się wykonywać ćwiczenia codziennie. W zdrowym ciele zdrowy duch. W internecie możecie znaleźć bardzo dużo filmów z ćwiczeniami. Postarajcie przygotować dla siebie przestrzeń do ćwiczeń. Może to być dla was doskonała szansa na powrót do formy.

Zaplanuj rutynę

Codzienna rutyna pomoże tobie zachować zdrowie psychiczne. Bardzo ważne jest wstawanie o tej samej godzinie. Pozwala się to wam zmęczyć w trakcie dnia, aby wieczorem nie mieć problemów z zasypianiem. Higiena snu jest jedną z najważniejszych rzeczy związanych z dobrym samopoczuciem. Regularna godzina zasypiania i ograniczenie światła ekranu pomoże wam zasnąć!

Daleko od ekranu

Wyłącz Netflix i otwórz książkę lub zagraj w grę planszową. Już od dawna pewnie chcieliście nadrobić zaległości. Jeśli dawno nie czytaliście książek w dużych ilościach skorzystajcie z audiobooków. Pozwolą się wam przerzucić z seriali w internecie na czytanie. Postarajcie się zamówić papierową wersję tak aby leżała na waszym biurku. 

Pozostań w kontakcie

Dzwoń do znajomych i rodziny aby pozostać w kontakcie z bliskimi. Pamiętaj są to najważniejsze osoby w twoim życiu. Każdy moment jaki masz możesz poświęcić na rozmowę z nimi. Pamiętaj – oni też potrzebują kontaktu z tobą.

Pozytywne myślenie

Epidemia nie będzie trwała wiecznie. Wszystko będzie dobrze! Wiemy, że wielu z was jest już zmęczonych. Słyszycie złe wiadomości i wpływa to na wasze samopoczucie. Zwróćcie uwagę, że media mają tendencję do wyolbrzymiania informacji tak, żeby zarobić na nich więcej pieniędzy. 

Jakie masz rady dla innych?!

Napisz w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.