Sprzedaż spółki

krakow.coworking-centrum.pl - Sprzedaż spółki

Sprzedaż spółki to transakcja wymagająca wiedzy i doświadczenia. Zarówno kupujący jak i sprzedający muszą wziąć pod uwagę wiele aspektów prawnych i finansowych. Ze względu na liczne zapytania pojawiające się ze strony naszych klientów postanowiliśmy zaoferować wam usługę sprzedaż spółki. Następnie odbywa się to przy wsparciu naszej partnerskiej kancelarii prawnej. W wyniku ich wiedzy i doświadczeniu macie pewność, że ograniczycie wasze ryzyko prawne i finansowe do minimum.

Sprzedaż spółki – audyt

Transakcja powinna być poprzedzona audytem prawnym i finansowym. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla przyszłych członków zarządu, ze względu na to, że biorą oni na siebie odpowiedzialność za zobowiązania spółki. Ich odpowiedzialność na wypadek niewypłacalności spółki jest osobista i może zostać wyłączona tylko przez ogłoszenie upadłości. Z tego powodu nasi prawnicy badają czy na spółce znajdują się zobowiązania podatkowe w stosunku do urzędu skarbowego z tytułu VAT lub CIT. Dodatkowo dokonują też analizy czy spółka nie posiada zaciągniętych zobowiązań w stosunku do kontrahentów i podmiotów trzecich.

Sprzedaż spółki – umowa zbycia udziałów

Następnie zajmujemy się przygotowaniem dokumentów służących do zawarcia umowy zbycia/nabycia udziałów. Umowa taka zawiera orzeczenia sprzedających na temat spółki, jej zobowiązań, ale także innych elementów jakie mogą być w tym momencie istotne. Ponieważ zależy nam na waszym bezpieczeństwie finansowym i prawnym jest to częścią procesu. Umowa zbycia udziałów następuje w formie z podpisami notarialnie poświadczonymi. Organizacją spotkania u notariusza zajmiemy się my sami.

Sprzedaż spółki – podatki

Sprzedaż spółki, która posiada historię finansową daje dodatkowe możliwości jej nabywcy. Spółka może mieć nadpłatę podatku CIT lub VAT dzięki czemu przyszłe przepływy finansowe będą się w niej inaczej kształtowały. Pomożemy wam w wycenie wartości spółki tak aby transakcja była dla was korzystna. Sama transakcje też podlega rozliczeniom podatkowym, dla których też przygotujemy dla was dokumentację PCC.

Lista usług dostępnych w naszym wirtualnym biurze i coworkingu:

Nasze biura: